Kategoria:Przedmiot

Z Baza wiedzy - magiaimiecz.eu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Opis

Jeden z rodzajów kart jakie można wylosować podczas gry na planszy Talisman: Magia i Miecz.
Jeżeli nie jest napisane inaczej, zarówno zwykłe Przedmioty, jak i Magiczne Przedmioty, uważa się za Przedmioty. Poszukiwacze najczęściej zdobywają Przedmioty w wyniku spotkań. Posiadane przez Poszukiwacza Przedmioty umieszcza się poniżej jego karty (zawsze muszą być odkryte).

Ograniczenie liczby posiadanych przedmiotów

Żaden Poszukiwacz nie może posiadać na raz więcej niż czterech (chyba, że posiada Muła) lub ośmiu Przedmiotów (chyba, że posiada Konia z wozem). Poszukiwacz, który otrzyma Przedmiot wykraczający ponad powyższy limit, musi zdecydować, które Przedmioty zatrzymać. Porzucone Przedmioty należy natychmiast umieścić (odkryte) na obszarze, na którym Poszukiwacz obecnie przebywa.

Słowa kluczowe Broń" i "Pancerz"

Na kartach niektórych Przedmiotów zwiększających zdolności walki Poszukiwacza obok opisu zdolności można znaleźć słowo Broń. Podczas ataku Poszukiwacz może korzystać tylko z jednej Broni.
Na kartach niektórych Przedmiotów chroniących Poszukiwacza od utraty punktów Życia w wyniku przegranej walki obok opisu zdolności można znaleźć słowo Pancerz. Podczas ataku Poszukiwacz może korzystać tylko z jednego Pancerza.
Szczególnym rodzajem Przedmiotów i Magicznych Przedmiotów są Drobiazgi.

Podkategorie

Poniżej wyświetlono 19 spośród wszystkich 19 podkategorii tej kategorii.

P

Strony w kategorii „Przedmiot”

Poniżej wyświetlono 104 spośród wszystkich 104 stron tej kategorii.