Kategoria:Karty Alternatywnych Zakończeń

Z Baza wiedzy - magiaimiecz.eu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karta Alternatywnego Zakończenia

Opis

Korzystanie z kart Alternatywnych Zakończeń jest całkowicie opcjonalne, gracze powinni ustalić przed rozpoczęciem gry, czy zrobią z nich użytek.

Przygotowanie do gry

Przygotowanie rozgrywki z kartami Alternatywnych Zakończeń zależy od tego, który z dwóch wariantów gracze zdecydują się rozegrać. Gracze mogą rozpocząć grę z jawnym lub ukrytym Alternatywnym Zakończeniem.

Wariant: Jawne zakończenie

Ten wariant wywiera na Poszukiwaczy duży wpływ i pozwala w trakcie rozgrywki przyjąć bardziej strategiczne podejście.

Jeśli gracze skorzystają z tego wariantu, powinni na początku gry potasować karty Alternatywnych Zakończeń, a następnie wylosować jedną i umieścić ją odkrytą na obszarze Korony Władzy na środku planszy.

Wariant: Ukryte zakończenie

Ten wariant okrasza rozgrywkę szczyptą tajemnicy i jest bardziej pasjonujący, gracze nie wiedzą bowiem, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ich Poszukiwaczy na obszarze Korony Władzy, dopóki tam nie dotrą.

Jeśli gracze skorzystają z tego wariantu, powinni usunąć z gry wszystkie karty Alternatywnych Zakończeń posiadające w lewym górnym rogu symbol jawności. Karty posiadające taki symbol mogą być wykorzystane jedynie w wariancie jawnego zakończenia.

Następnie gracze powinni na początku gry potasować pozostałe karty Alternatywnych Zakończeń, a potem wylosować jedną i umieścić ją zakrytą na obszarze Korony Władzy na środku planszy.

Karty Alternatywnych Zakończeń

Karty Alternatywnych Zakończeń zastępują warunki zwycięstwa z gry podstawowej i zapewniają graczom inne, odmienne sposoby na wygranie rozgrywki. Wykorzystując ten wariant, na obszarze Korony Władzy Poszukiwacze będą musieli spotkać kartę Alternatywnego Zakończenia i postępować zgodnie z wydrukowanymi na niej zasadami – nie będą mogli rzucać Zaklęcia Rozkazu ani spotykać na tym obszarze innych Poszukiwaczy, chyba że dana karta Alternatywnego Zakończenia mówi co innego.

Pozostałe zasady dotyczące Krainy Wewnętrznej nadal obowiązują:

 • Na istoty z Krainy Wewnętrznej (ani z kart Alternatywnych Zakończeń) nie działają Zaklęcia, nie można się też im wymykać.
 • Poszukiwacz, który trafi na obszar Korony Władzy, przestaje się poruszać – zamiast tego cały czas pozostaje na tym obszarze, chyba że dana karta Alternatywnego Zakończenia mówi co innego.
 • Od momentu, w którym jakiś Poszukiwacz trafi na obszar Korony Władzy, każdy gracz, którego Poszukiwacz zostanie zabity, zostaje wyeliminowany z gry.

Zazwyczaj karty Alternatywnych Zakończeń wpływają jedynie na Poszukiwaczy znajdujących się na obszarze Korony Władzy. Wyjątek stanowią polecenia, przy których znajduje się symbol gwiazdy – takie polecenia wpływają na wszystkich Poszukiwaczy, bez względu na to, w jakich Krainach się znajdują (w tym również na Poszukiwaczy przebywających na obszarze Korony Władzy).

Spis kart Alternatywnych Zakończeń

Talisman Magia i Miecz

 1. Korona Władzy
 2. Taniec Śmierci

Królowa Lodu

 1. Korona i Berło
 2. Królowa Lodu
 3. Zadania Czarownika

Góry

 1. Orli Król
 2. Wszyscy przeciw wszystkim
 3. Ręka Zagłady

Pani Jeziora

 1. Sąd Ostateczny
 2. Święte Jezioro
 3. Władca Demonów

Smoki

 1. Zabójcy Smoków
 2. Królestwo smoków
 3. Król Smoków

Wilkołak

 1. Wilkołak spod Krwawego Księżyca
 2. Czarna Dziura
 3. Powiernicy Światła

Miasto

 1. Gildia Złodziei
 2. Gildia Zabójców
 3. Gildia Kupców

Puszka Pandory

 1. Puszka Pandory
 2. Ciężka Próba
 3. Polowanie

Kraina Ognia

 1. Korona Ognia
 2. Narodziny Bohatera
 3. Ognień się rozprzestrzenia!

Las

 1. Osądzeni przez Los
 2. Robinsonada
 3. Wojna pór roku

Zwiastun

 1. I stanie się koniec
 2. Korona Armagedonu

Kataklizm

 1. Krainy Cudów
 2. Kult Potepionych
 3. Jedyny Talizman
 4. Wieczna Korona