Kategoria:Talia Pozostałości

Z Baza wiedzy - magiaimiecz.eu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karta talii Pozostałości

Opis

Pogrzebane i zapomniane na setki lat starożytne skarby, istoty i miejsca, rozsiane po całym królestwie Magii i Miecza, czekają na pierwszego bohatera, który odnajdzie je wśród ruin starego świata.

Na początku gry na każdym obszarze z symbolem pozostałości należy umieścić po jednej zakrytej karcie Pozostałości, z wyjątkiem obszaru Ruin, na którym należy umieścić dwie takie karty. Zakrytej karty Pozostałości nie traktuje się jako karty Przygody i nie wlicza się jej do liczby kart znajdujących się na obszarze.

Kiedy Poszukiwacz trafia na obszar z zakrytą kartą Pozostałości, odkrywa ją, zanim zdecyduje się spotkać ten obszar lub innego Poszukiwacza znajdującego się na nim. Odkrytą kartę Pozostałości traktuje się jak kartę Przygody i działają na nią wszystkie zdolności i efekty, które działają na karty Przygód.

Kiedy karta Pozostałości zostaje odrzucona, umieszcza się ją na stosie odrzuconych kart Przygód. Jeśli stos ten zostaje wtasowany do talii Przygód, należy również wtasować do niej wszystkie karty Pozostałości ze stosu odrzuconych kart Przygód. Po zakończeniu gry należy ponownie włożyć te karty do talii Pozostałości.