Kategoria:Przyjaciel

Z Baza wiedzy - magiaimiecz.eu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Opis

Jeden z rodzajów kart jakie można wylosować podczas gry na planszach Talisman: Magia i Miecz.
Poszukiwacze najczęściej zdobywają Przyjaciół w wyniku spotkań. Towarzyszących Poszukiwaczowi Przyjaciół umieszcza się poniżej jego karty (zawsze muszą być odkryci).
Poszukiwacz może posiadać dowolną liczbę Przyjaciół.
Innym rodzajem Przyjaciół są Przyjaciele Przeklęci

Przyjaciele których musisz zabrać

Niektórych Przyjaciół (takich jak Poltergeist albo Klątwa Wiedźmy) jesteś zmuszony zabrać. Wszystkie zasady odnoszące się do Przyjaciół odnoszą się również do tych kart, z wyjątkiem tego, że Poszukiwacz musi zabrać tych Przyjaciół, jeśli ich spotka, i nie może ich porzucić. Można jednak pozbyć się tych nieproszonych towarzyszy na inne sposoby, np. odwiedzając Przepaść w Krainie Środkowej.

Karty które stają się Przyjaciółmi

Niektóre karty i specjalne zdolności pozwalają Poszukiwaczowi zabrać karty jako Przyjaciół, nawet jeśli rodzaj karty jest inny. Na przykład specjalna zdolność Minstrela pozwala mu oczarowywać Zwierzęta, aby przyłączały się do niego jako Przyjaciele. Poszukiwacz, który ma w swoim obszarze gry takich Przyjaciół, traktuje ich jak normalnych Przyjaciół,z wyjątkiem tego, że nie może ich porzucić. Jeśli inny Poszukiwacz posiada zdolność, która wpływa na Przyjaciół, nie może on wybrać karty która stała się Przyjacielem.

Przykład: Poszukiwacz nie może rzucić Zaklęcia Mesmeryzmu, aby zabrać jedno ze Zwierząt oczarowanych przez Minstrela, ponieważ jest ono Przyjacielem jedynie dla Minstrela.

Jeśli Poszukiwacz zostanie zmuszony do porzucenia lub pozostawienia karty, która stała się Przyjacielem (np. na obszarze Celi w Podziemiach, przez zamianę w Ropuchę albo jeśli Poszukiwacz zostanie zabity), zamiast tego należy odrzucić takiego Przyjaciela

Utrata Przyjaciela

Przyjaciele, którzy zostaną zabici (na przykład nad Przepaścią lub w Wieży Wampirów) lub muszą zostać odrzuceni - trafiają na stos odrzuconych kart Przygód.

Podkategorie

Poniżej wyświetlono 16 spośród wszystkich 16 podkategorii tej kategorii.

P

Strony w kategorii „Przyjaciel”

Poniżej wyświetlono 125 spośród wszystkich 125 stron tej kategorii.