Kategoria:Księżycowe Zdarzenie

Z Baza wiedzy - magiaimiecz.eu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Opis

Niektóre karty Przygód z rozszerzenia Wilkołak posiadają nowy rodzaj: Księżycowe Zdarzenia. Są one traktowane jak normalne Zdarzenia, ale odnoszą się do nich dodatkowe zasady, opisane poniżej:

  • Nie należy odwracać karty Czasu na drugą stronę. Zamiast tego każde Księżycowe Zdarzenie określa stronę karty Czasu, na którą ma zostać ona odwrócona.
  • Nie należy umieszczać Księżycowych Zdarzeń na planszy. Zamiast tego umieszcza się je obok karty Czasu i pozostawia w grze do momentu jej odwrócenia na drugą stronę. Może się zdarzyć, że w tym samym czasie w grze będzie znajdować się kilka Księżycowych Zdarzeń.

Przykład: Obecnie jest Noc. Czarnowidz wylosował kartę Księżycowego Zdarzenia „Wampirze pragnienie”, która nakazuje odwrócić kartę Czasu na stronę Nocy. Ponieważ już jest Noc, karta Czasu nie zostaje odwrócona na drugą stronę.
Przykład: Obecnie jest Noc, a Księżycowe Zdarzenie „Wampirze pragnienie” znajduje się w grze. Hiena Cmentarna wylosowała kartę Zdarzenia „Niepokój umarłych”. Karta Czasu zostaje odwrócona na stronę Dnia, z tego powodu „Wampirze pragnienie” zostaje odrzucone. Następnie Hiena Cmentarna rozpatruje „Niepokój umarłych” i normalnie kontynuuje swoją turę.

Podkategorie

Ta kategoria ma tylko jedną podkategorię.