Kategoria:Karty zadań Czarownika

Z Baza wiedzy - magiaimiecz.eu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karta talii Zadań Czarownika

Opis

Karty zadań Czarownika (Żniwiarz)
Karty zadań Czarownika przedstawiają misje, których Poszukiwacze mogą się podjąć, odwiedzając obszar Jaskini Czarownika.
W podstawowej grze, kiedy któryś z Poszukiwaczy trafił na obszar Jaskini, gracz mógł rzucić kością, aby podjąć się jednego z sześciu dostępnych zadań. Gracz mógł wykonywać tylko jedno zadanie na raz i musiał je wypełnić natychmiast, kiedy tylko mógł to zrobić.
Talia kart zadań Czarownika zawiera nie tylko sześć oryginalnych zadań opisanych na obszarze Jaskini Czarownika, ale również sześć zupełnie nowych, takich jak dostarczenie Zaklęcia albo podróż do Miasta.
Gra z kartami zadań przebiega w następujący sposób. Kiedy Poszukiwacz trafi na obszar Jaskini, gracz wybiera dowolną kartę z talii kart zadań Czarownika (zamiast rzucać kością, aby określić jakie otrzymał zadanie). Wybraną kartę gracz umieszcza odkrytą w swojej strefie. Kiedy gracz wykona swoje zadanie, kartę zadania należy usunąć z gry. To oznacza, że dane zadanie może zostać wykonane tylko raz podczas danej rozgrywki. Jeśli Poszukiwacz, który posiada kartę zadania Czarownika, zostanie zabity, kartę zadania należy odłożyć z powrotem do talii.
Poza powyższym, do kart zadań Czarownika stosuje się wszystkie zasady zadań Czarownika z gry podstawowej: gracz może wykonywać tylko jedno zadanie na raz, zadanie musi być wypełnione, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja itd.
Karty Zadań - zasada alternatywna (Żniwiarz)
Gracze, którzy cenią sobie bardziej emocjonującą rozgrywkę i dreszczyk niepewności, mogą wprowadzić do gry zasadę, zgodnie z którą zadania Czarownika należy losować z zakrytej talii (zamiast dowolnie je wybierać). Pozostałe zasady pozostają bez zmian.
Wariant: Zadania startowe (Królowa Lodu)
Gracze mogą skorzystać z tego wariantu, jeśli chcą rozegrać szybszą partię. Podczas przygotowania do gry, po potasowaniu talii zadań Czarownika, każdy gracz otrzymuje jedną losową kartę zadania.
Wariant: Skarby jako nagrody (Królowa Lodu)
Gracze mogą skorzystać z tego wariantu, jeśli posiadają rozszerzenie Podziemia i chcą, aby karty Skarbów były łatwiej dostępne. Za każdym razem, kiedy gracz wykona zadanie Czarownika, zostanie teleportowany do Jaskini zgodnie z dotychczasowymi zasadami, jednakże zamiast Talizmanu, może w nagrodę wylosować jedną kartę z talii Skarbów.
Wariant: Wymiana zadań (Królowa Lodu)
Gracze mogą skorzystać z tego wariantu, jeśli chcą, aby gra dopuszczała wymianę posiadanych zadań. Jeśli gracz posiada już kartę zadania Czarownika, a nadarzy się okazja do podjęcia się kolejnego zadania (w wyniku treści karty lub odwiedzin w Jaskini), może on wylosować nową kartę zadania (zgodnie z zasadami losowania zadań). Następnie wybiera, które zadanie chce zachować, a które odrzucić (albo właśnie wylosowane zadanie, albo zadanie, które posiadał już wcześniej).

Podkategorie

Poniżej wyświetlono 3 spośród wszystkich 3 podkategorii tej kategorii.